У 2015 році бензин подорожчає

7 января 2015 - newsmoscow

Підвищення цін на бензин очікується вже найближчим часом . За тиждень біржові котирування на паливо стали на 4,6% вище, і до січня вартість літра бензину стане більше на один рубль. Це пов"язано з набранням чинності податкового маневру в нафтовій промисловості і зростанням вартості кредитів .
« Комерсант » стверджує, що «Лукойл» вже оголосив про те , що з 1 січня ціна за літр бензину в роздріб стане на один рубль дорожче. У « Роснефти» намагаються запобігти стрибок цін , а в «Газпром нафти » кажуть, що на їхніх заправках ціни на бензин залишаться колишніми.
Разом з тим представники нафтокомпаній , з якими вдалося поспілкуватися виданню, вважають, що роздрібні ціни в січні однозначно стануть вище. На думку одного зі співрозмовників , слідом за « Лукойлом » підвищать вартість бензину і держкомпанії.
На початку грудня президент Росії Володимир Путін здивувався зростанню цін на АЗС в умовах зниження вартості на нафту. Тоді нафтові компанії зробили вартість літра палива нижче на 35-40 копійок. На думку іншого співрозмовника газети, цим вони зробили приємне чолі країни , але підвищувати ціни все одно доведеться , щоб не робити цього ривком.
Звичайно , зниження цін могло тривати і до кінця року, але через паніку , що виникла на валютному ринку, владі довелося приділити проблемам великих експортерів більше уваги. За припущеннями одного з представників нафтокомпаній , « Лукойлу » вдалося отримати дозвіл на підвищення цін завдяки тому, що компанія зайняла лояльну позицію щодо координації продажів валютної виручки.
У РБК пишуть, що зростання цін на АЗС буде пов"язаний з підвищенням залізничних тарифів і зміною податкового режиму в нафтопромисловості . Підтверджують ймовірне підвищення цін і представники регіональних операторів. За їх словами, виною тому зростання кредитних ставок і складності з позикою грошей. Називаються й інші причини : знецінення рубля , податковий маневр і зростання споживчих цін.
В уряді до підвищення цін на паливо готові. Віце -прем"єр Аркадій Дворкович каже, що вартість бензину підвищиться відсотків на десять.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!