Економічна криза позбавив торговельні мережі пільгового кредитування

7 января 2015 - newsmoscow

Основні банки на ринку POS- кредитування ( Point Of Sale - один з напрямків роздрібного бізнесу банків, яке передбачає видачу кредитів на певні товари конкретно в торгових точках. Цей бізнес вважається високоприбутковим , але при цьому і з високим ризиком ) вирішили ненадовго зупинити видачу кредитів без позначки « переплата ». Уклали договори з бізнес - партнерами про призупинення видачі сум для кредиту такі банки, як «Альфа - банк », « ХКФ - банк », «Літо - банк», «Ренесанс кредит» та багато інших.
Наприклад, « ХКФ - банк » припинив видавати кредити пільгового типу більше ніж половині своїх бізнес - партнерів. У « немилості » виявилися такі торгові мережі, як «Ельдорадо » і « М. Відео ». Тільки «ОТП - банк » продовжує діяти у звичному режимі, обнадіюючи своїх великих клієнтів програмами розстрочки.
Суттю подібних програм є те , що навіть якщо банк втрачає дохідні відсотки , то вони з легкістю компенсуються за допомогою рітейлерів. Якщо пояснити на простому рівні , то виходить така картина: товари в розстрочку намагаються продати за завищеними цінами, а платить все одно покупець. Однак , після підвищення банками ставки кредитування до сімнадцяти відсотків продовжувати використовувати подібну схему в торгівлі стане нереально.
У ординарні дні промо - кредити займають близько сорока відсотків всіх продажів у кредит . Як можна судити зі слів Д. Жиздюк - директора п розвитку бізнесу « Альфа - банку», POS - кредити добралися вже до тридцяти п"яти відсотків річних.
Рітейлери з високим рівнем прибутку ( виробники шкіряних та хутряних виробів) поки ще здатні віддавати продукцію на виплат, але й вони можуть потрапити під загальну тенденцію. Наприклад, «Снігова королева» не відмовляється від кредитування без переплати. Також кредити на невеликий термін дають і в меблевому супермаркеті Hoff , що сприяє підвищенню рівня попиту .
Відомо, що кредити з переплатою піддалися зміні з боку банкірів , тобто суми кредитування зменшуються. Максимальна сума в чеку може дорівнювати півмільйона рублів.
Банківські експерти побоюються, що незабаром може зрости неплатоспроможність населення, а також можливі проблеми з виплатами з боку великих магазинів.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!