Чай і кава : в очікуванні подорожчання

7 января 2015 - newsmoscow

Експерти зробили невтішне для всіх шанувальників чаю та кави заяву: через девальвацію вітчизняної валюти роздрібна вартість на цю продукцію може зрости на 20%. Причому найсумніше те , що ми не зможемо замінити імпортні напої на свої - майже 100 % реалізованого в Росії чаю привозять з-за кордону.
І якщо з подорожчанням гречки, рису і макаронів росіяни вже майже змирилися , то стрибок цін на улюблений багатьма підбадьорливий кави може виявитися дійсно неприємним сюрпризом. Але нічого не поробиш : вже після новорічних свят оптова ціна на чай і каву підвищиться на 10% , до весни можна чекати підвищення на 20 %, а це означає, що і роздрібні ціни не залишаться без змін .
нещадна девальвація
Російські компанії змушені купувати чай і каву в інших державах, і все б нічого, але раптова і досить серйозна девальвація вітчизняної валюти зробила імпорт сировини дуже дорогим, в результаті на сьогоднішній день підприємства працюють не тільки без прибутку, а й навіть собі в збиток.
Крім цього , витрати компаній одній тільки закупівлею сировини не обмежуються : їм доводиться викладати солідні суми гроші за послуги логістів , замовляти упаковку , нитки і скріпки для чайних пакетиків. За все це доводиться розплачуватися валютою. На жаль , тільки 15% чаю імпортується вже в зовсім готовому для подальшого продажу вигляді. З іншими 85% компаніям доводиться розбиратися на місці.
Втім, якщо ви ще не встигли запастися своїм ящиком чаю або кави , то можемо вас заспокоїти : до Нового року це цілком реально зробити . Справа в тому, що до кінця року компанії постараються утримати ціни , бажаючи виконати раніше укладені з ритейлерами контракти. Але так робити будуть далеко не всі , та й довго це не триватиме.
І не варто думати, що раз у нас є Краснодарський край , де цілком успішно вирощують чай , то ми легко впораємося з цією неприємністю за рахунок власної сировини . Проблема полягає в тому , що Росія споживає величезну кількість чаю , а сировину з Краснодарського краю становить не більше 0,02 % від загальної потреби вітчизняного ринку .
Варто нагадати , що востаннє чай і кава істотно дорожчали досить давно: в період з 2008 по 2009 рік було зафіксовано подорожчання цих продуктів в середньому на 20%. З тих пір підвищення цін якщо і були , то настільки незначні , що споживачі їх навіть не помічали.
Чого чекати споживачеві?
Експерти всі як один солідарні в найближчих прогнозах: як тільки попередні партії цих напоїв будуть вичерпані, ціни обов"язково підуть у ріст .
Статистика тим часом стверджує, що з початку року вартість чорного чаю зросла на 5 %, а от зелений чай показав більш серйозну динаміку - він подорожчав на 6,5%.
Якщо ж говорити про каву , то він в цьому році не тільки не дорожчав , а навіть навпаки. Розчинна кава стала дешевше на 0,8 %, а мелений на 1,1%.
Аналітики закликають населення не панікувати і зрозуміти, що дане зростання цін можна вважати цілком обгрунтованим, достатньо лише згадати про те, що за останні тижні курс рубля опустився на не менш ніж 20% по відношенню до долара.
Швидше за все , ціни не будуть рости пропорційно падінню російської валюти . Пояснюється це тим , що на ринку обов"язково знайдуться такі компанії, які спробують утримати нерентабельний для себе вартість тільки заради того, щоб не втратити свою частку. Але як би там не було, після Нового року підвищення цін уникнути не вдасться.
Тому якщо ви дуже любите чай і просто жити не можете без чашечки кави вранці , то вам коштує не відтягувати похід в найближчих супермаркет : ці продукти важко назвати швидкопсувними , так що сміливо запасайтеся ними . Ви ж хочете хоча б трохи заощадити ?

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!