Росія отримала ексклюзивне право розвідки руди в районі Тихого океану

12 марта 2015 - newsmoscow

Росія отримала ексклюзивне право розвідки рудних корисних копалин на площі 3000 квадратних кілометрів Тихого океану на 15 років. Відповідна угода була підписана міністерством природних ресурсів Росії та Міжнародним органом по морському дну ( МОМД ) .
«Ця угода на розвідку кобальтоносних железомарганцевих корок », - повідомив журналістам в ООН заступник міністра природних ресурсів і екології Росії Денис Храмов.
«Ми заявилися на загальну площу близько трьох тисяч квадратних кілометрів. Це 150 блоків площею 20 квадратних кілометрів кожен в районі Магелланових гір Тихого океану », - сказав він, повідомляє РІА Новини.
Магелланові гори - ланцюг підводних гір в середній частині Східно- Маріанської улоговини.
Храмів зазначив , що ресурси на цих ділянках , за різними оцінками , можуть досягати до 170 мільйонів тонн , що може дати до 35 мільйонів тонн достовірних запасів . На цих територіях Тихого океану, за його словами, буде проводитися розвідка . Однак він зазначив , що почати безпосередньо видобуток копалин на глибині більше 5 кілометрів найближчим часом неможливо.
«Треба , звичайно, віддавати собі звіт, що робота на таких глибинах - це навіть складніше, ніж освоєння космосу. Це навіть не завтрашній, а післязавтрашній день. Це - самий передовий край технічного прогресу. Створити комплекс , який буде повзати по дну 5-6 км , добувати руду, подавати її на поверхню і там її збагачувати - це, звичайно , те саме романам Бєляєва », - підкреслив Храмов.
Протягом 15 років, на які підписаний контракт , Росія повинна буде вивчити вказані райони , щоб , у підсумку, «залишити собі 50 найбільш перспективних блоків, які ми будемо вправі відпрацювати аж до повної видобутку », - пояснив заступник міністра.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!