Російські молочники вимагають розширити продуктові санкції

6 апреля 2015 - newsmoscow

Российские молочники обратились к вице-премьеру Аркадию Дворковичу и министру сельского хозяйства Николаю Федорову с просьбой

Російські молочники звернулися до віце-прем"єра Аркадія Дворковича і міністру сільського господарства Миколі Федорову з проханням посилити контроль за молочним імпортом - і внести поправки в постанову уряду №778 від 7 серпня 2014 ( редакція від 20 серпня 2014 ), яким введено ембарго на ввезення продуктів харчування із США , Євросоюзу, Канади, Австралії та Норвегії.
Галузева асоціація « Союзмолоко » в листах віце -прем"єру і міністру (копії звернень є у « Известий» ) розширити список санкцій , включивши в нього заборону на ввезення сироподобной продукції, виробленої з рослинних жирів. Ця продукція має код 1901909900 по товарній номенклатурі зовнішньо-економічної діяльності (ТН ЗЕД) . І цей код виявився не включений в список тих, що заборонені до ввезення в Росію. Імпорт подібних продуктів з Франції , Данії, Литви і Польщі в листопаді - грудні 2014 року досяг 6 тис. Тонн, за даними ФМС .
Гендиректор «ЮНІПРОМ» Олексій Лочмеле в розмові з «Новинами» заявив, що 90% російського сиру виготовляється з використанням рослинного жиру. «На стадії молока йде заміна молочного жиру на пальмове масло, так як масло дешевше. Потім молоко сквашується і з нього робиться сир. Ціна за 1 літр молока становить 29-30 рублів, а на 1 кг сиру припадає 8 літрів молока. І це тільки витрати на сировину », - говорить Лочмеле. За його словами, сир вартістю в районі 300 рублів за 1 кг у роздробі виготовляється з використанням рослинного жиру. У тому, що можуть заборонити імпорт «сироподобних» продуктів з Європи, Лочмеле не бачить нічого критичного, так як в Росії вистачає власного сиру з пальмовою олією в складі.
Член комісії з соціальної політики , трудових відносин та якості життя громадян Громадської палати Росії і борець з реекспортом Павло Сичов вважає, що раз Захід методично посилює санкції проти Росії , логічно теж розширювати свої обмеження.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!