Трагедія в Сіднеї : ісламісти дісталися до Австралії

7 января 2015 - newsmoscow

Австралійці звикли вважати свою країну одним з найбезпечніших держав у світі , і так би вони могли думати і далі , якби не недавня трагедія , яка показала , що від тероризму сховатися, на жаль , просто неможливо.
Дивне ранок Сіднея
Початок трагічним подіям було покладено 15 грудня , приблизно о 10 годині ранку , коли в популярне шоколадне кафе « Lindt » увірвався невідомий чоловік, озброєний вогнепальною зброєю. Він зробив усіх, хто був у закладі людей своїми заручниками , а пізніше змусив їх вивісити над одним з вікон чорний прапор , схожий прапор знаменитої терористичної організації « Ісламська держава ».
Вимоги загарбника були гранично прості: він бажав поспілкуватися з прем"єр-міністром країни Тоні Еббот .
Вирішивши не обмежуватися одним тільки захопленням заручників , терорист заявив, що в Сіднеї в різних місцях заховано кілька вибухових пристроїв , які він може привести в дію в будь-який момент .
Відзначимо, що у владі злочинця виявилися не менше сорока чоловік, проте п"ятьом з них , двом жінкам і трьом чоловікам , вдалося покинути заклад відразу після появи там озброєної людини .
Небезпека від біженців
Поліція евакуювала людей з довколишніх будівель і почала переговори з загарбником : вони тривали близько 16 годин, проте результату як такого не дали.
Зате австралійським правоохоронцям в найкоротші терміни вдалося встановити особу захопив заручників людини: ним виявився 49- річний чоловік на ім"я Ман Харун Моніс . Він втік з Ірану в Австралію ще в 1996 році, проте на цьому його пригоди не закінчилися : деякий час тому чоловікові пред"явили звинувачення в згвалтуванні. Як не дивно, суд Австралії прийняв рішення випустити Моніс під заставу.
Але ще більш дивним виглядає інший факт: в Ірані Моніс був досить відомою фігурою , ісламським проповідником, схилялася до радикальних течій . Цікаво , що його поведінка в свій час насторожило навіть влади його рідної країни. Власне, через надмірне уваги правоохоронних органів Моніс і втік до Австралії.
Приїхавши на нове місце, Моніс продовжував вести себе неоднозначно : в період з 2007 по 2009 роки він активно розсилав образливі листи сім"ям австралійських військових, загиблих під час конфлікту в Афганістані. Його вирахували і засудили до 300 годин виправних робіт .
Ще рік тому вихідця з Ірану звинуватили у співучасті у вбивстві власної дружини. З боку дико дивитися на те , що при такому « букеті » серйозних правопорушень Моніс продовжував спокійнісінько розгулювати на волі, і навіть не був включений до списку осіб, які можуть нести терористичну загрозу.
штурм
Після того як стало ясно, що ніякі вмовляння не принесуть користі , поліція прийняла рішення про штурм будівлі кафе .
Згідно із заявою влади , силова операція стартувала відразу після того як представники правоохоронних органів почули постріли всередині приміщення.
Не можна сказати, що спецназ Австралії був на висоті: штурм коштує життя трьом людям , у тому числі і самому терористу . Ще п"ятеро були доставлені в лікарню з пораненнями. І це при тому, що загарбник був тільки один, вибухових пристроїв у нього насправді не було, та й зі зброї мався лише один пістолет.
відповідь влади
Тоні Еббот , переговорів з яким безуспішно вимагав терорист , оголосив, що Моніс був психічно нестабільний.
Втім , противники прем"єра вже встигли заявити , що ніяке психічне захворювання не може пояснити того, яким чином відомий ісламіст , натворити немало справ в Австралії, взагалі був досі на волі.
Не дивно, що влада Австралії поки що не квапляться давати відповідь на це , без сумніву, серйозне питання, адже трагедія 15 грудня оголює все діри в системі безпеки держави . Більше того, те, що трапилося дало громадянам країни розуміння того, що в разі надзвичайно ситуації їх можуть просто не зуміти захистити.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!