Невелике цунамі зафіксовано в Японії після землетрусу

17 февраля 2015 - newsmoscow

Перша приливна хвиля заввишки 10 сантиметрів зафіксована в місті Міяко японської префектури Івате на північному сході Японії після землетрусу магнітудою 6,9 , свідчать дані Головного метеорологічного агентства країни.
Землетрус стався в 08.06 за місцевим часом ( 02.06 мск ) . Підземні поштовхи були зафіксовані в 220 кілометрах на схід від міста Міяко . Осередок землетрусу залягав на глибині 10 кілометрів під водою. Оголошена загроза цунамі. У деяких містах префектури Івате оголошена евакуація жителів прибережних районів.
Майже чотири роки тому, 11 березня 2011 року, в цьому регіоні стався потужний землетрус магнітудою 9,0. Слідом за підземними поштовхами на узбережжі прийшла 14- метрова хвиля цунамі , яка затопила чотири з шести реакторів АЕС і вивела з ладу систему їх охолодження, що призвело до серії вибухів водню, розплавлення активної зони. Аварія стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Повна ліквідація аварії, включаючи демонтаж реакторів , займе близько 40 років.
Підземних поштовхів в Примор"ї після японського землетрусу магнітудою 6,9 не відчувалося, повідомив РІА Новини представник Прімгідромета . Ймовірність цунамі на російському Далекому Сході низька.
«До нас надійшло повідомлення про невелику вірогідність цунамі в Японії, на Курильських островах і узбережжі Камчатки. Це не те землетрус, який вплинуло б на можливість виникнення цунамі , його сила повинна бути від 7,5 балів. У Примор"ї підземних поштовхів не зафіксовано, загрози немає » , - сказав співрозмовник агентства.
Представник камчатського главку МНС підтвердив РІА Новини, що загрози цунамі в регіоні не оголошувалося , за останні кілька годин не було зареєстровано навіть неощущаемимі поштовхів. Представник ГУМНС Росії по Сахалінській області також заявив, що загрози цунамі в регіоні немає .

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!